Каталог ПЗВ Hager

ПЗВ Hager (пристрій захисного відключення)

Пристрій захисного відключення – це пристрій функцією якого є захист людини від електричного ураження, розглянемо модельний ряд виробника Hager.

Принцип роботи

УЗО Hager принцип роботи

ПЗВ контролює пропускаємий через себе струм, вимірює струм на вході та на виході, якщо на виході та вході різне значення, то спрацьовує захист і ПЗВ відключається. Різниця потенціалів значення може виникнути при контакті людини або тварини з струмопровідною лінією, або торкання відкритих струмоведучих частин електроприладів у разі пошкодження основної ізоляції.

Завдання пристрою:

 • Захист людини від ураження електричним струмом.
 • Захист електропроводки від займання.

Залежно від завдання захисту підбирається ПЗВ з відповідними технічними параметрами. У виробника Hager є низка моделей під різні типи завдань:

 • Для захисту людини Hager ПЗВ виробляє з чутливістю спрацьовування на витік струму 10 і 30 мА ці параметри регламентовані для захисту людини.
 • Для захисту електропроводки від займання у Hager є спеціальні ПЗВ зі струмами витоку від 100 до 500 мА і додатковим параметром селективності «S» для каскадного захисту, щоб задати послідовність відключень ПЗВ у щиті у разі аварії.

Важливо, що всі вироблені Hager ПЗВ електромеханічного принципу дії, такий принцип спрацьовування забезпечує максимальний захист навіть при обриві нульового дроту на відміну від електронних ПЗВ, які застосовуються часто в бюджетних пристроях інших виробників. Основний мінус таких пристроїв у тому, що при обриві нульового провідника вони не спрацьовують на витік, оскільки електронна плата, яка контролює витік струму, відключається через відсутність нуля у ПЗВ Hager такий варіант виключений.

Додаткові можливості Hager ПЗВ:

 • Додатково може комплектуватися блок контактами, розчеплювачем.
 • За замовчуванням йде з можливістю опломбування, окремим входом для підключення гребінчастої шини, конструктивно продумана вступна клема, що виключає неправильне підключення дроту.
 • Варіації зі спрацьовуванням на різні струми: ПЗВ Hager тип А - реагує на виток струмів змінного (АС) і постійно пульсуючого (DC), ПЗВ Hager тип АС - реагують на витік тільки змінного (АС).

На що звернути увагу при виборі

ПЗВ Hager вигляд зсередини

Для підбору ПЗВ потрібно знати: тип завдання, номінальний струм пристрою, струм витоку спрацьовування, мережа живлення.

1) Тип завдання. Якщо завдання захистити людину від ураження електричним струмом:

 • Номінальний струм пристрою повинен підбиратися з розрахунком намінала струму автоматичного вимикача, що стоїть перед ПЗВ, ПЗВ має бути на 1 номіналом більше по струму, ніж автоматичний вимикач, що стоїть перед ПЗВ.
 • Струм витоку. ПЗВ має бути зі струмом витоку 30 мА, а на лініях, де є безпосередній контакт людини з водою (джакузі, басейн), ПЗВ ставити зі струмом витоку 10 мА.
 • Мережа. В основному використовуються ПЗВ для 1 фазної мережі (2 полюсні), бувають випадки коли використовується 3 фазне обладнання в таких випадках потрібно ставити 3 фазні ПЗВ (4 полюсні)).

2) Тип завдання. Якщо завдання захистити електропроводку від займання:

 • Номінальний струм пристрою повинен підбиратися з розрахунком намінала струму автоматичного вимикача, що стоїть перед ПЗВ, ПЗВ має бути на 1 намінал більше по струму, ніж автоматичний вимикач, що стоїть перед ПЗВПЗВ має бути на 1 номінал більше по струму, ніж автоматичний вимикач, що стоїть перед ПЗВ.
 • Струм витоку. ПЗВ має бути зі струмом витоку від 100 мА до 500 мА залежно від довжини магістралі дроту, так як на довгих лініях через опір кабелю створюється невеликий витік і щоб уникнути помилкових спрацьовувань ПЗВ підбирається з відповідним струмом витоку, так само якщо на одній лінії є інші ПЗВ, тоді потрібно дотримуватися селективності та ставити селективне ПЗВ Hager.
 • Мережа. Для 1 фазної мережі (2 полюсні) ПЗВ, коли використовується 3 фазна мережа в таких випадках потрібно ставити 3 фазні ПЗВ (4 полюсні).

Завдяки перерахованим перевагам ПЗВ Hager має безліч позитивних відгуків від електриків, що підкреслює якість і надійність даних пристроїв. Отримати консультацію або купити ПЗВ Hager Ви можете у нас на сайті, скориставшись чатом або номерами на сторінці.