Каталог дифреле виробника Hager

Дифреле Hager

Диференційне реле функцією якого є захист людини від ураження електричним струмом. У цій статті розглянемо модельний ряд виробника Hager.

Принцип роботи дифреле Hager

Принцип роботи дифреле Hager схема

Дифреле контролює струм, що пропускається через себе, вимірює струм на вході і на виході, якщо на виході і вході різне значення, тоді спрацьовує захист і дифреле відключається. Різниця потенціалів може виникнути при контакті людини або тварини з струмопровідною лінією, або торкання відкритих струмоведучих частин електроприладів у разі пошкодження основної ізоляції.

Завдання дифреле

 • Захист людини від ураження електричним струмом.
 • Захист електропроводки від займання.

Залежно від завдання захисту, підбирається дифреле з відповідними технічними параметрами. У виробника Hager є низка моделей під різні типи завдань.

 • Для захисту людини Hager виробляє дифреле з чутливістю спрацьовування на витік струму 10 і 30 мА, ці параметри регламентовані для захисту людини..
 • Для захисту електропроводки від загоряння у Hager є спеціальні дифреле зі струмом витоку від 100 до 500 мА і додатковим параметром селективності «S» для каскадного захисту, щоб встановити послідовність відключень дифреле в щиті, у разі аварії.

Важливо відзначити, що всі диференціальні реле виробника Hager йдуть електромеханічного принципу дії, такий принцип спрацьовування забезпечує захист навіть при обриві нульового дроту на відміну від електронних дифреле, які часто застосовуються в бюджетних пристроях інших виробників. Основний мінус таких пристроїв у тому, що при обриві нульового провідника вони не спрацьовують на витік, оскільки електронна плата, яка контролює витік струму, відключається через відсутність нуля, у реле Hager такий варіант виключений.

Додаткові можливості
 • Дифреле додатково може комплектуватися блок контактами, розчіпувачем.
 • За замовчуванням дифреле Hager йде з можливістю опломбування, окремим входом для підключення гребінчастої шини, конструктивно продумана вступна клема, що виключає неправильне підключення дроту.
 • Варіації дифреле Hager зі спрацьовуванням на різні струми: реле типу А – реагує на виток струмів змінного (АС) і постійно пульсуючого (DC), ПЗВ типу АС – реагують на витік тільки змінного (АС).

Як обрати диференційне реле

Як вибрати диференціальне реле Hager

Для підбору дифреле потрібно знати: тип завдання, номінальний струм пристрою, струм витоку спрацьовування, мережа живлення.

 1. Тип завдання. Якщо завдання захистити людину від ураження електричним струмом.

  • Номінальний струм пристрою повинен підбиратися з розрахунком намінала струму автоматичного вимикача, що стоїть перед дифреле, дифреле повинно бути на 1 намінал більше по струму, ніж автоматичний вимикач, що стоїть перед дифреле.
  • Струм витоку. Дифреле має бути зі струмом витоку 30 мА, а на лініях, де є безпосередній контакт людини з водою (джакузі, басейн), реле ставити зі струмом витоку 10 мА.
  • Мережа. В основному використовуються дифреле для 1 фазної мережі (2 полюсні) бувають випадки, коли використовується 3 фазне обладнання в таких випадках потрібно ставити 3 фазні дифреле (4 полюсні).
 2. Тип завдання. Якщо завдання захистити електропроводку від займання.
 • Номінальний струм пристрою повинен підбиратися з розрахунком намінала струму автоматичного вимикача, що стоїть перед дифреле, дифреле повинне бути на 1 номінал більше по струму, ніж автоматичний вимикач, що стоїть перед реле.
 • Струм витоку. Дифреле має бути зі струмом витоку від 100 мА до 500 мА залежно від довжини магістралі дроту, так як на довгих лініях через опір кабелю створюється невеликий витік або, якщо в мережі є кілька реле на одній лінії, тоді струм витоку в реле повинен бути каскадним за зменшенням. Також якщо на одній лінії є інші дифреле, тоді потрібно дотримуватися селективності та ставити ПЗВ селективне.
 • Мережа. Для 1 фазної мережі 2-полюсні дифреле, коли використовується 3 фазна мережа в таких випадках потрібно ставити 3 фазні дифреле 4-полюсні.