Схеми датчика руху

Схема датчика руху може трохи відрізнятися в залежності від моделі пристрою та способу підключення, а встановлення датчика руху передбачає створення електричного кола з підключеним світильником. Сам датчик виконує роль замикача або розмикача ланцюга залежно від руху.

Схема датчика руху

Підключення датчика руху через прилад освітлення:

Датчик руху схема підключення

Даний метод є класичним підключенням датчика і після налаштування датчика схема працює автономно. Це робить його ідеальним для місць, де ви перебуваєте недовго, наприклад: передпокій, комора, сходовий майданчик, також схема підходить для використання на вулиці, на об'єктах, що охороняються, а також у приватних будинках. Схема підключення датчика руху до лампочки або іншого джерела освітлення є відмінним рішенням для більшості завдань.

Важливо відзначити позначення на колодці для правильного підключення проводів:

 • — N (нуль): Нульовий провід.
 • — L (фаза): Фазовий провід.
 • — PE (заземлення): Заземлюючий провід.
 • — L зі стрілочкою або цифрою 1: Клема для підключення світильника.

Датчик руху схема підключення також може бути представлена на корпусі пристрою або в інструкції, що додається. Це забезпечує простоту та ясність у процесі встановлення.

Кроки підключення:

 1. Підготовка: перед початком переконайтеся, що електроживлення вимкнено. Ваша безпека важлива.
 2. Клеми Фази та Нуля: до клеми L (фаза) датчика руху приєднайте фазний провід, до клеми N (нуль) – нульовий провідник.
 3. Клема вихід на навантаження L1: до клеми виходу на навантаження L1 підключіть провід що йде на джерело освітлення.
 4. Заземлення (за потреби): якщо ваш датчик обладнаний заземленням, підключіть його до відповідної клеми.

Датчик руху схеми підключення через вимикачі

Схема підключення датчика руху через одноклавішний вимикач:

Схема підключення датчика руху із вимикачем

Датчик руху схема з підключенням в ланцюг одноклавішного вимикача, дозволяє через вимкнення вимикача перервати подачу живлення на датчик руху тим самим припинити його роботу, після включення вимикача схема запрацює в штатному режимі.

 • — Вимикач увімкнено: схема працює в штатному режимі, світло вмикається від датчика руху.
 • — Вимикач вимкнено: датчик руху відключено від мережі, схема не працює, світло не горить.

Схема підключення датчика руху через прохідний вимикач:

Схема підключення прохідного вимикача та датчика руху

Представлена схема з підключенням до ланцюга прохідного вимикача, дозволяє використовувати керування освітленням двома способами:

 1. Примусове включення освітлення в обхід керування датчиком руху.
 2. Штатне керування освітленням через датчик руху.
 • — Клавіша перемикача в положенні догори: схема працює в штатному режимі через датчик руху.
 • — Клавіша перемикача в положенні вниз: примусове увімкнення освітлення в обхід датчика руху.

Схема підключення датчика руху через двоклавішний вимикач:

Датчик руху схеми

Представлена схема з підключенням до ланцюга двоклавішного вимикача, дозволяє використовувати керування освітленням трьома способами:

 1. Примусове включення освітлення в обхід керування датчиком руху.
 2. Штатне керування освітленням через датчик руху.
 3. Розмикання ланцюга керування (все вимкнено).
 • — Увімкнено лише праву клавішу: схема працює в штатному режимі через датчик руху.
 • — Увімкнена лише ліва клавіша: примусове включення освітлення в обхід датчика руху.
 • — Увімкнено обидві клавіші: примусове включення освітлення.
 • — Вимкнені обидві клавіші: розмикання ланцюга керування (все вимкнено).

Схема підключення датчика руху з виходом під кнопковий вимикач:

Датчики руху схеми

Подана схема з підключенням до ланцюга кнопкового вимикача передбачає наявність спеціального датчика руху з виходом під керування кнопкою. Такі датчики як у виробника Theben можуть працювати в автоматичному та напівавтоматичному режимі.

 • Автоматичний режим: керування освітленням виконується лише датчиком.
 • Напівавтоматичний режим: освітлення вмикається вручну через вимикач і вимикається датчиком.

Переваги підключення через вимикач:

 • Керування без руху: вимикачі дозволяють створити сценарії освітлення, при яких світло горітиме навіть без постійного руху. Це особливо зручно, в таких приміщеннях як комора, коридор, передпокій.
 • Енергоефективність: датчик руху активує світло при появі людини, а завдяки вимикачу світло горітиме в потрібному режимі, забезпечуючи зручність та енергозбереження.
 • Індивідуальний контроль: Ви самі вирішуєте, залежно від ситуації, в якому режимі керувати освітленням.

Датчики руху схема підключення

Підключення кількох датчиків до одного джерела світла:

Датчики руху схема

Коли один вбудований датчик руху не здатний охопити всю необхідну зону, виникає необхідність підключення додаткових пристроїв схемою Master/Slave. Це може бути особливо актуально у великих приміщеннях або в тих, де стіни і перегородки можуть блокувати датчик.

Підключення додаткових датчиків – це простий та ефективний спосіб вирішення проблеми охоплення. Додаткові пристрої можна розмістити в місцях, де звичайний датчик не може помітити рух. Це особливо важливо для забезпечення безпеки та комфорту у темних куточках.

Можливості датчиків руху з режимами Master/Slave:

Спеціальні моделі датчиків пропонують інноваційні рішення у вигляді режимів Master/Slave. Це дозволяє створювати ланцюжки датчиків, де до основного датчика (Master) підключаються додаткові (Slave). Такі системи ідеально підходять для великих приміщень, офісів чи складських зон..

Підключення кількох датчиків до одного джерела світла – це ключ до ефективного освітлення. Вибір між додатковими датчиками та моделями з режимами Master/Slave залежить від конкретних потреб вашого простору.

Особливості конструкції датчиків руху для вуличного розміщення:

 • Ступінь захисту: коли йдеться про датчики руху, призначені для відкритого розміщення, першочерговою умовою є їх конструкція. Елементи пристрою повинні бути пило- і вологозахищеними, мати ступінь захисту не менше IP55/65. Це забезпечує високий рівень захисту від зовнішніх впливів. Для підключення всередині приміщення в більшості випадків достатньо захисту IP20.
 • Температурна стійкість: ключовим фактором, що впливає на надійність роботи датчика, є його здатність зберігати ефективність у широкому температурному діапазоні. Бажано, щоб датчики витримували від -25 до +45°С, що дозволяє використовувати їх у найекстремальніших кліматичних умовах.
 • Стійкість до ультрафіолетових променів може бути викликаючим фактором для багатьох електронних пристроїв. Тому важливо, щоб конструкція датчика мала стійкість до впливу УФ-променів, гарантуючи тривалий термін служби пристрою.

Варіант з IP44: на ринку представлено багато моделей датчиків з IP44, стандартним ступенем захисту призначених для продажу. Однак, дотримуючись рекомендацій виробників, їх потрібно розміщувати під навісом, такі моделі можуть бути ефективними в різних умовах.

Освітлення датчика руху з прожектором (2 в 1):

Бувають варіанти датчиків руху (2 в 1) - це коли в комплекті йде і датчик руху, і прожектор об'єднані в один пристрій.

Який прожектор із датчиком вибрати?

 1. Датчик зі світлодіодним прожектором: надійність та ефективність:

 2. Датчик зі світлодіодним прожектором

  Найоптимальнішим вибором для роботи з датчиком руху є світлодіодні прожектори. Вони включаються миттєво по сигналу, не схильні до зносу від частих включень і вимкнень, і забезпечують стабільне і яскраве освітлення. Світлодіоди також відрізняються тривалим терміном служби та високою енергоефективністю.

 3. Датчик із прожектором галогенної лампи: варіант для бюджетних рішень:

 4. Датчик із прожектором галогенної лампи

  Для тих, хто віддає перевагу більш традиційним варіантам, прожектори з галогенними лампами також підходять для роботи з датчиком руху. Однак, варто враховувати, що вони менш енергоефективні і більш схильні до зносу.

Вибір місця встановлення прожектора:

Перший крок до успішного встановлення прожектора з датчиком руху - вибір відповідного місця. Основними факторами для вирішення цього питання є характеристики прожектора та освітлюваної території. Приділяйте увагу наступним моментам:

 1. Вибір відповідного місця:
 2. Радіус дії датчика

  • — Радіус дії датчика: врахуйте радіус дії датчика руху. Не встановлюйте датчик так, щоб він спрацьовував на рух за межами необхідної зони.
  • — Напрямок освітлення: вирішіть, у якому напрямку має світити прожектор. Він може висвітлювати вхідні ворота, проїзд чи інші критичні зони..
  • — Уникайте перешкод: переконайтеся, що немає перешкод, які можуть заважати датчику руху, таких як дерева або стіни.
 3. Встановлення кронштейну: у комплекті з прожектором зазвичай йде кронштейн для кріплення. Встановіть його на вибраному місці, забезпечуючи міцне кріплення. Врахуйте, що кут нахилу прожектора також може регулюватися, що дозволяє додатково налаштувати напрямок світла.
 4. Підключення електроживлення: Для підключення датчика з прожектором потрібний кабель живлення. Рекомендується використовувати провід марки ПВС з відповідним перерізом (зазвичай 0,5-1,5 кв.мм) в залежності від потужності прожектора і довжини проводу, що підключається.
 5. Приховування кабелю: кабель, що розміщується на вулиці, піддається впливу ультрафіолетових променів. Щоб захистити ізоляцію від руйнування, рекомендується сховати його в стійку до впливу ультрафіолету гофру або укласти його в металорукав.
 6. Підключення до прожектора: Встановивши кабель, підключіть його до прожектора згідно з інструкцією виробника. Зазвичай це підключення здійснюється після встановлення прожектора на кронштейні.

Дотримуючись цих кроків, ви забезпечите ефективну роботу прожектора з датчиком руху, забезпечуючи безпеку та освітленість вибраної території.

Вибір датчика руху:

Інфрачервоні моделі на піку популярності:

Для ефективної роботи системи освітлення із датчиком руху найбільш поширені інфрачервоні моделі. Вони відрізняються пристойним радіусом дії (від 5 до 15 м), регульованими налаштуваннями чутливості та доступною ціною.

Налаштування датчика руху: долаємо помилкові спрацьовування:

Важливо враховувати, що датчики можуть помилково спрацьовувати, наприклад, на тваринах для таких випадків є моделі датчиків з можливістю коригувати в налаштуваннях чутливості спрацьовування на об'єкт, що випромінює інфрачервоне випромінювання (тепло), або є моделі, які вже із заводу налаштовані не реагувати на об'єкти масою до 25 кг.

Вибираючи прожектори та датчики руху, враховуйте їх тип та характеристики, щоб забезпечити ефективне та економічне освітлення у ваших умовах.

Вибір місця встановлення датчика руху: які параметри важливі?

Вибір місця встановлення датчика руху

1. Кут огляду:

 • Настінні: ці моделі мають кут сприйняття в діапазоні 120-180°. Вони ідеально підходять для виявлення руху вздовж стіни та всередині приміщень.
 • Стельові датчики з стельовим монтажем забезпечують повний огляд на 360 °. Вони підходять для місць, де необхідно контролювати великі простори, такі як гаражі або склади.
 • Змінний кут огляду: деякі моделі надають можливість встановлення з різними кутами огляду, за допомогою спеціальної лінзи можна обмежити зону виявлення або розділити на дві зони. Це зручно для створення зон виявлення, що налаштовуються.

2. Зона виявлення:

 • Дальність спрацьовування: вибирайте датчик з огляду на розмір зони, яку ви хочете охопити. Наприклад, німецькі моделі можуть мати дальність спрацьовування до 16 метрів, що є ідеальним для великих ділянок.
 • Дія на короткі відстані: для невеликих дворів або внутрішніх приміщень доцільно вибрати модель з дією на короткі відстані, наприклад, 3 метри.

Вибір місця встановлення датчика руху залежить від сукупності цих факторів та відповідності їх вашим конкретним потребам у освітленні та безпеці.

Схеми датчиків руху – це простий шлях до розумного освітлення у вашому будинку. Забезпечте ефективне керування освітленням за допомогою реалізації схем датчиків руху. Зробіть свій будинок розумнішим з мінімальними зусиллями!

Написати відгук

Якщо Вас зацікавила стаття, Вам буде цікаво довідатися про ці товари: