Каталог дифавтоматів Hager

Дифавтомати Hager (диференціальні автомати)

Диф. автомати в компонуванні сучасного щита повинні бути обов'язково, адже вони захищають людину від ураження електричним струмом. Які бувають диф. автомати Hager, як визначитися з вибором правильного диф. автомата, про це далі.

Дифавтомат Hager - принцип роботи пристрою

Дифавтомат Hager - принцип роботи пристрою

Основна функція диференціального автоматичного вимикача Hager - це контроль струму, що пропускається через нього, скільки струму пішло, стільки і повинно повернутися і якщо десь є витік струму внаслідок контакту людини або тварини з струмопровідними елементами (проводки, несправних електроприладів) то диф. автомат фіксує цей витік і відключає подачу електрики, людина в цьому випадку відчує лише невеликий щипок у місці контакту з струмопровідним елементом, крім цього диф. автомат захищає електромережу від короткого замикання, теплового навантаження, сильних пускових струмів.

Завдання диф. автомата Hager можна розділити на такі пункти:

 • Захист людини від ураження електричним струмом.
 • Захист електропроводки від короткого замикання, теплового навантаження. Під кожне завдання підбирається диф. автомат із певними технічними параметрами. Hager пропонує широкий вибір диф. автоматів під різні завдання.
 • Для захисту людини Hager має диф. автомати з чутливістю спрацьовування на витік струму 10 та 30 мА згідно з вимогами регламенту для захисту людини.
 • Для захисту електропроводки використовуються автоматичні диференціальні вимикачі Hager з струмами витоку від 100 до 300 мА, є моделі селективні «S» для отримання каскадного відключення в ланцюгах, де використовуються на одній лінії кілька пристроїв диференціального захисту. Диференціальні автомати виробника Hager конструктивно виконані з електромеханічним типом роботи, даний тип спрацьовування є переважним тим, що навіть при обриві нульового провідника диф. автомат залишається у робочому стані.

Додаткова інформація щодо дифавтоматів

 • Додатково може комплектуватися блок контактами, розчеплювачем.
 • Є можливість опломбування, входом для підключення шини гребінчастої, є діелектрична шторка для запобігання неправильному підключенню дроту в клему.
 • Моделі з типом спрацьовування на різні струми,
  тип А – реагує на витік струмів як змінного (АС) так і постійно пульсуючого (DC),
  тип АС - реагують на витік струму тільки змінного (АС).
 • З вбудованим дуговим захистом ці пристрої забезпечують додатковий захист від іскріння, появи електричної дуги.

За якими параметрами підбирати дифавтомати Hager

За якими параметрами підбирати дифавтомати Hager

Для вибору потрібного пристрою потрібно знати наступні вхідні дані, що саме потрібно від дифавтомата:
— захистити людину чи проводку від пожежі
— якого перетину заведений кабель і яке буде електроспоживання на лінії, що захищається диф. автоматом
— чутливість пристрою на струм витоку, мережа живлення.

Розберемо кілька найбільш актуальних завдань докладніше для наочного розуміння.

1) Завдання - захист людини від ураження струмом

 • Номінальний струм пристрою повинен підбиратися з розрахунком перерізу кабелю та споживаного навантаження.
 • Чутливість до струму витоку диф. автомата має бути 30 мА, лінії де є безпосередній контакт людини з водою (джакузі, басейн) ставити зі струмом витоку 10 мА.
 • Мережа. Здебільшого диф. автомати використовуються для 1 фазної мережі (2 полюсні). Бувають випадки коли використовується 3 фазне обладнання у таких випадках потрібно ставити 3 фазні диф. автомати (4 полюсні)).

2) Завдання – захист проводки від пожежі

 • Номінальний струм пристрою повинен підбиратися з розрахунком перерізу кабелю та споживаного навантаження..
 • Чутливість до струму витоку від 100 мА до 500 мА в залежності від довжини лінії електропередачі дроту, так як на довгих лініях через опір кабелю створюється невеликий витік і, щоб уникнути помилкових спрацьовувань диф. автомат підбирається з урахуванням цього витоку, додатково якщо на одній лінії є інші диф. автомати, то потрібно дотримуватися селективності і ставити пристрої з селективністю.
 • Мережа. Для 1 фазної мережі (2 полюсні), коли використовується 3 фазна мережа в таких випадках потрібно ставити 3 фазні диф. автомати (4 полюсні)).