Підключення вимикача

Заміна або підключення вимикача є відносно простим процесом з мінімальною кількістю маніпуляцій та інструментів. Для підключення врізного вимикача знадобиться викрутка-тестер.

Увага! Перед початком роботи переконайтеся, що електроживлення вимкнено. Це гарантує безпеку під час підключення.

Як правильно підключати вимикач

Для початку потрібно ознайомитись зі схемою підключення одноклавішного вимикача:

Схема підключення вимикач

Як видно на схемі - як підключити вимикач і лампочку, вимикач - це пристрій, який замикає і розмикає ланцюг подачі електроенергії на джерело освітлення.

Як підключити одноклавішний вимикач

Весь процес, як підключити вимикач світла, можна розділити на 3 кроки послідовних дій:

1 Крок: Демонтаж рамки вимикача:

Як правильно підключити вимикач

Залежно від серії вимикачів, демонтаж рамочки може відрізнятися. У більшості випадків рамочка до механізму кріпиться на клямки та демонтаж її здійснюється методом зриву. Потрібно пальцями зачепитися вгорі або внизу рамочки і плавно збільшуючи силу тиску відокремити рамочку від механізму.

2 Крок: Відкрутити фіксуючі гвинти та дістати механізм із коробки:

Як підключити одноклавішний вимикач

Другим кроком необхідно викруткою викрутити два гвинти фіксуючі механізм в настановній коробці після цього дістати всю конструкцію назовні щоб було зручніше зробити перепідключення. Деякі механізми можуть фіксуватись у коробці не на гвинти, а на розсувні лапки. У такому разі все те саме, на механізмі гвинти лапок потрібно відкрутити викруткою до моменту, поки гвинт не перестане крутитися, потім дістати механізм з коробки.

3 Крок: Від'єднати провід від механізму:

Як правильно підключати вимикач

Після демонтажу механізму вимикача ви побачите два проводи - фаза що приходить, і фаза що йде на навантаження. Для визначення фази, що приходить, скористайтеся тестером. Як правило, це чорний чи коричневий провід. І другий провід, що йде на навантаження, як правило, він синього кольору.

Фіксація проводу у механізмі буває двох видів:

 1. Підключення проводу за допомогою самозатискної клеми.
 2. Підключення проводу за допомогою гвинтової клеми.

Якщо у вас випадок 1 як на фото (підключення проводу за допомогою самозатискної клеми), тоді потрібно пальцем однієї руки продавити пружинну кнопку самозатискної клеми, яка фіксує жилу проводу, після цього коли кнопка натиснута, другою рукою дістається жила проводу, другий провід дістається аналогічним способом.

Якщо у вас випадок 2 (підключення проводу за допомогою гвинтової клеми), тоді для відключення проводу від механізму вимикача знадобиться викрутка. За допомогою викрутки потрібно відкрутити гвинт клеми, що фіксує жилу проводу, потім дістати провід.

Після демонтажу старого вимикача, підключення нового вимикача світла відбувається у зворотному порядку:

 1. Підключаємо проводи у відповідні клеми вимикача.
 2. Фіксуємо механізм вимикача в настановній коробці за допомогою гвинтів або розсувних лапок.
 3. Одягаємо рамочку та клавішу на механізм вимикача.

Підключення кабелю до вимикача

Як підключити перемикач

На корпусі одноклавішного вимикача є дві клеми:

 • Клема L (фаза, вхідний контакт) - підключіть фазний провід (зазвичай кольори чорний або коричневий) до цієї клеми.
 • Клема 1 (вихідний контакт) - підключіть інший провід, що йде на джерело світла (зазвичай кольору синій) до цієї клеми.

Вимикач служить для замикання та розмикання фазного проводу, відповідно для цього у нього є вхідний контакт куди приходить фаза з розподільного щита та вихідний контакт який йде на навантаження (джерело світла).

При підключенні проводу до вимикача важливо дотримуватися правильного підключення фазного проводу, що йде від щитка в клему L і проводу, що йде на навантаження в клему 1.

Складання вимикача:

Встановіть вимикач в інсталяційну коробку і приклавши рівень вирівняйте по горизонталі, потім зафіксуйте механізм вимикача в цьому положенні за допомогою фіксації на гвинти або розсувні лапки. Потім потрібно надіти на механізм декоративну рамочку та лицьову частину клавіші.

Перевірка та включення електроживлення:

Закрийте корпус вимикача. Увімкніть електроживлення та перевірте працездатність, перемикаючи вимикач. Лампа повинна вмикатися та вимикатися залежно від положення вимикача.

Як підключити вимикач для зовнішнього монтажу

Увага! Перед початком роботи переконайтеся, що електроживлення вимкнено. Це гарантує безпеку під час підключення.

Встановлення вимикача

1. Підготуйте вимикач: розберіть вимикач на окремі частини: накладна коробка, механізм:

Як підключити вимикач

2. Встановлення корпусу: приклавши корпус до стіни та вирівнявши його за рівнем, позначте олівцем місця кріплення. Потім зробіть перфоратором отвори, які позначені олівцем і вставте туди дюбеля:

Підключити вимикач світла

3. Кріплення корпусу та проводу: закріпивши корпус на стіні за допомогою дюбелів, заведіть кабель у корпус за допомогою спеціальних вступних сальників.

Підведення проводу можна здійснити двома способами:

 1. Підведення кабелю через вступний сальник зверху для зовнішньої проводки поверх стіни:

 2. Підключення вимикача світла


 3. Підведення кабелю з тильного боку коробки для внутрішньої проводки у штукатурці:

 4. Встановлення вимикачів

4. Підключення проводу до механізму: підключіть проводи до відповідних клем вимикача відповідно до інструкцій виробника.

 • Клема L (фаза, вхідний контакт) - підключіть фазний провід (зазвичай кольори чорний або коричневий) до цієї клеми.
 • Клема 1 (вихідний контакт) - підключіть інший провід, що йде на джерело світла (зазвичай кольору синій) до цієї клеми.

Підключення вимикача

5. Завершальне складання вимикача: переконайтеся, що всі проводи надійно підключені, після чого встановіть у корпус механізм вимикача з рамочкою:

Підключення вимикача

Положення клавіш вимикача під час увімкнення та вимкнення

Прийнято встановлювати вимикач так, щоб вимкнення здійснювалося натисканням кнопки вниз, а вмикання – вгору. Це стандартне положення, яке використовується для більшості вимикачів у різних країнах.

Існує кілька причин для такого розташування:

 • Звичка та зручність використання: Більшість людей звикли до цієї схеми, і вона вважається найбільш природною. Коли люди включають світло або інші пристрої, їм зручно натискати на верхню частину вимикача, а для вимкнення – на нижню.
 • Одноманітність: Стандартизація полегшує використання обладнання для користувачів. За дотримання загальноприйнятих норм і стандартів створюється єдиний і зрозумілий інтерфейс для всіх вимикачів.

Тепер ваш вимикач має бути успішно підключений, і ви можете керувати освітленням у приміщенні.

Написати відгук

Якщо Вас зацікавила стаття, Вам буде цікаво довідатися про ці товари: