Як користуватися розеткою з механічним і електронним таймером?

Установка розумних розеток, повальна автоматизація та використання різних гаджетів для управління електричними приладами – всі ці процеси часто зустрічаються в будинках і квартирах сучасних жителів мегаполісів. Автоматизація – це вже символ нового часу, а розетка з таймером – як маст-хев для всіх, хто в поспіху.

Розетка з таймером – це максимально простий і дуже корисний в побуті прилад, завдяки якому можливо практично безперебійне налаштування функціонування безлічі електричних приладів.

Таймер розетка як користуватися

Маючи розумну розетку з таймером будинку, легко можна скласти розклад увімкнення та вимкнення потрібних щодня приладів. Наприклад, електрочайника, мультиварки, кондиціонера або обігрівача. Це дуже зручно, оскільки до повернення додому квартиру можна обігріти або охолодити, або ж поки ви будете приймати душ – чайник закипить і ви зможете приготувати ранкову каву. А ще, можна встановити таймер і включати улюблену музику на колонках.

Щоб уникнути пограбувань, ви можете встановити таймер на телевізор або лампу, і якщо будете затримуватися ввечері ці прилади автоматично будуть вмикатися/вимикатися.

На що звертати увагу при виборі розетки

Перед тим, як придбати в будинок розетку з різним типом таймера, важливо зрозуміти – які цілі покупки ви перед собою ставите і де розетка буде застосовуватися. Цю інформацію необхідно знати, оскільки від параметрів залежить наскільки добре можна автоматизувати процеси.

Вибираючи розетку з таймером, важливо враховувати такі показники:

 1. Потужність – визначає рівень навантаження на розетку і силу струму, яка зможе забезпечити роботу приладу згідно таймером.
 2. Рівень захисту – показує покупцеві, де саме він може встановити цю розетку – на повітрі або в приміщенні, у вологому середовищі або в сухому.
 3. Кількість параметрів налаштувань – чим їх у розетки більше, тим більше можливостей і функцій в ній передбачено.
 4. Бренд – визначає ступінь надійності товару і показник його якості.

Розетки з механічним таймером

Розетка з таймером механічна

Перейнявшись вибором розетки саме з механічним таймером, ви віддаєте перевагу простоті і лаконічності. Такого плану розетки оснащені спеціальним циферблатом з нанесеними на нього секторами. Все що потрібно для використання, це натиснути на сектор і поставити потрібний час.

Як функціонує механічна таймер-розетка?

Дія розетки-таймера на механічній базі базується на постійному русі механізму, завдяки чому відбувається розмикання і замикання контактів.

Важливою перевагою розетки-таймера є те, що вона сприяє економії електрики.

Таймер-розетка ідеально підходить для виконання таких дій:

 • управління роботою побутових приладів будинку. До цих приладів можна віднести телевізори, кондиціонери, системи опалення, електрочайники та інші дрібні і середньогабаритні пристрої для підтримки побуту. Якщо правильно налаштувати час їх роботи, то можна заощадити на електриці;
 • управління світлом. У цьому випадку на розетці-таймері можна виставити час увімкнення та вимкнення освітлювальних приладів. А також відрегулювати функцію випадкового включення світла для захисту від непроханих гостей, коли господарів немає вдома. Як правило, таку розетку встановлюють в заміських будинках;
 • автоматизація та управління приладами в сільському господарстві. Використовуючи на фермах розетку-таймер, можна налаштувати автоматичну подачу корму тваринам, полив городу і теплиць, а також їх вентиляцію.

Така розетка дозволить вам взяти під контроль будь-який електропристрій в будинку і у дворі.

Плюси розеток з механічним таймером

До переваг таких розеток-таймерів можна віднести:

 • Низьку ціну. Механічний таймер в 2-3 рази дешевше електронного;
 • Легко перемикаючі режими;
 • Простоту включення. Необхідно натиснути кнопку і включити режим. Цього достатньо.

Серед недоліків можна виділити:

 • Немає вбудованого акумулятора;
 • Якщо вимикають електрику, то налаштування розетки збиваються;
 • Похибки в залежності від рівня напруги в будинку;
 • Циферблат може показувати неправильний час з огляду на перепади напруги в мережі;
 • Має досить великі габарити.
Електронні розетки з таймером
електронна розетка таймер
Види розеток

Електронні розетки-таймери можна розділити на такі два види:

 • добові;
 • тижневі.

Добові розетки-таймери функціонують також, як і механічні. А електронні тижневі розетки можна запрограмувати під індивідуальні потреби режиму роботи і відразу виставити на 7 днів. Купівля такої розетки буде ідеальним рішенням для тих, хто часто їздить у відрядження або живе в заміському будинку.

Як функціонує розетка-таймер електронна

Електронна розетка-таймер передбачає програмування на 140 включень-виключень. У деяких розетках такого типу є «функція присутності». Її суть полягає в тому, що задавши параметри, світло в будинку буде включатися і вимикатися в будь-який час доби.

Практично всі представлені на ринку моделі оснащені вбудованим акумулятором, якого немає в механічних розетках. Цей акумулятор дуже практична річ, адже завдяки йому годинниковий механізм буде працювати навіть в відсутності напруги в мережі. Коли вдома пропадає електрика і напруга, виставлені завчасно налаштування залишаться цілими і підключений до неї прилад продовжить нормально функціонувати.

Зверніть увагу, що акумулятори електронної розетки необхідно заряджати протягом 15 годин, тільки потім вона буде готова до підключення в неї приладів.

Для комфорту застосування електронні розетки-таймери випускаються в парному вигляді. Одна розетка функціонує в звичайному режимі, а на іншу встановлюється таймінг.

В електронному вигляді розетки передбачений також і параметр переходу на зимовий і літній час. Налаштовуючи час, обов’язково будьте уважні в який період ви використовуєте розетку.

Переваги і недоліки електронної розетки-таймера

Серед головних переваг цього виду розеток можна виділити наявність акумулятора і безперебійну роботу в будь-яких умовах.

Недоліками розеток з електронним таймером можна назвати:

 • Не прості в налаштуванні;
 • Без інструкції і інтуїтивно такі розетки не підключити;
 • Погано сприймають зарядку блоків живлення і різного роду двигунів;
 • Нерідко дають збій функції відключення приладу.

Автор: Давид Шевченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *