Триклавішний вимикач схема

Увага: фазний провід завжди повинен підключатися через вимикач, а нульовий провідник – до джерела світла (лампочки). Недотримання цього правила може призвести до серйозних наслідків, включаючи збільшений ризик отримання електроудару при заміні лампочок.

Триклавішний вимикач дозволяє керувати трьома групами освітлення з одного місця, що знаходиться у різних частинах кімнати чи будинку. Потрійний вимикач є більш складною конструкцією в порівнянні зі звичайним одноклавішним вимикачем і має три перемикачі, кожен з яких керує однією з груп освітленн.

Триклавішний вимикач схема підключення

Потрійний вимикач схема

Триклавішні вимикачі надають безліч можливостей для керування освітленням у різних місцях та ситуаціях. Вони забезпечують комфорт та ефективність, а також сприяють економії енергії, оскільки дозволяють вмикати лише необхідні джерела світла. Правильне встановлення та використання потрійних вимикачів робить їх незамінними елементами сучасних електричних систем.

Потрійний (трьохклавішний) вимикач схема підключення

Триклавішний вимикач схема підключення з використанням розподільчої коробки:

Триклавішний вимикач схема підключення

Триклавішний вимикач: де та як його використовують

Триклавішний вимикач – це електричний пристрій, призначений для керування освітленням у різних частинах приміщення з одного місця. Він знайшов широке застосування в різних сферах, надаючи зручність та ефективне керування освітленням. Давайте розглянемо, де та як використовується триклавішний вимикач.

 1. Домашні приміщення:
  • Вітальня: У великих вітальні триклавішний вимикач дозволяє створювати різні атмосфери освітлення в різних ділянках кімнати. Наприклад, одна клавіша може керувати головним освітленням, а дві інші – бра або підсвічуванням.
  • Спальня: У спальні триклавішний вимикач може використовуватись для керування основним світлом, нічними світильниками та освітленням над ліжком. Це дозволяє створювати затишну та розслаблюючу атмосферу.
  • Ванна кімната: Тут триклавішний вимикач може керувати загальним освітленням, дзеркальними лампами та підсвічуванням у душі або біля ванни.
 2. Офіси та робочі приміщення:
  • Конференц-зали: У великих конференц-залах триклавішний вимикач зручний для керування основним освітленням, додатковим підсвічуванням та презентаційними світильниками.
  • Офісні кабінети: В офісних кабінетах він може контролювати робоче освітлення, бра та підсвічування робочої зони.
 3. Готельні номери та ресторани:
  • Готельні номери: Триклавішні вимикачі встановлюються для зручного керування різними джерелами світла, що дозволяє гостям налаштувати освітлення під свої потреби та переваги.
  • Ресторани: У ресторанах вони можуть використовуватися для створення різної атмосфери в різних зонах, таких як бар, їдальня та лаундж.
 4. Громадські місця:
  • Торгові центри: У великих торгових центрах триклавішні вимикачі дозволяють керувати освітленням на різних поверхах та в різних секціях.
  • Бібліотеки та музеї: Тут вони використовуються для контролю освітлення у різних виставкових залах та читальних залах.

Схема підключення вимикач

Подвійний вимикач схема

Написати відгук

Якщо Вас зацікавила стаття, Вам буде цікаво довідатися про ці товари: