Схема підключення подвійного прохідного вимикача

Двоклавішні прохідні вимикачі надають зручний та ефективний спосіб керування освітленням у різних зонах приміщення. Дві кнопки дозволяють керувати двома окремими джерелами світла. Важливо врахувати, що двоклавішний прохідний вимикач завжди підключається в парі з таким же прохідним вимикачем, якщо керування освітлювальними приладами потрібно здійснювати з двох місць. Якщо стоїть завдання керування освітленням з трьох місць, тоді використовується схема в якій між прохідними вимикачами ставиться перехресний.

Розглянемо схему підключення двоклавішного прохідного вимикача в парі з таким самим двоклавішним прохідним вимикачем. А також схему для керування з трьох місць, з двома двоклавішними прохідними вимикачами + один двоклавішний перехресний вимикач.

Схема подвійного прохідного вимикача

Прохідний двоклавішний вимикач схема

Схема підключення для керування двома групами освітлення з двох місць:

 • двоклавішний прохідний
 • + двоклавішний прохідний

Схема двоклавішного прохідного вимикача

Схема прохідного подвійного вимикача

Схема підключення для керування двома групами освітлення з трьох місць:

 • двоклавішний прохідний
 • + двоклавішний перехресний
 • + двоклавішний прохідний

Підключення подвійного прохідного та перехресного вимикача: ключові компоненти

Перш ніж розпочати встановлення, давайте ознайомимося з основними компонентами:

 1. Дві клавіші: кожна клавіша є окремим перемикачем для керування світлом у певній частині приміщення.
 2. Проводи та з'єднувачі: використовуються для підключення вимикача до джерела живлення та освітлювальних приладів, для двоклавішного прохідного вимикача потрібно заводити два трижильні кабелі, для двоклавішного перехресного два чотирижильні кабелі.
 3. Корпус вимикача: забезпечує безпеку компонентів та створює зовнішній дизайн.

Двоклавішний прохідний вимикач схема: покрокова інструкція

 1. Підготовка до встановлення: перед початком переконайтеся, що електроживлення вимкнено. Це гарантує безпеку проведення робіт.
 2. Визначення проводів: використовуючи мультиметр або індикаторну викрутку, визначте фазний провід і позначте його, також потрібно позначити решту проводів, які будуть запитані в ланцюзі. Позначте їх для зручності підключення. Як визначити фазу, нуль та заземлення?
 3. Підключення двоклавішного прохідного: підключіть дроти до відповідних контактів на механізмі. На всіх механізмах з тильного боку є схема та піктограми, що вказують на полярність підключення проводів:
 4. Підключення проводів двоклавішного прохідного вимикача

 5. Підключення двоклавішного перехресного: двоклавішний перехресний має на корпусі 8 контактів, вони також позначені схемою на тильній стороні механізму:
 6. Підключення проводів двоклавішного перехресного вимикача

 7. Закріплення в корпусі: акуратно покладіть проводи в інсталяційну коробку і зафіксуйте механізм, переконавшись у надійності з'єднань.
 8. Перевірка працездатності: увімкніть електроживлення та ретельно перевірте працездатність кожної клавіші. Переконайтеся, що світло вмикається та вимикається відповідно.
Практичні застосування двоклавішного прохідного вимикача
 1. Домашнє використання: у вітальні, де можна контролювати світло в різних ділянках, або в коридорі, де керування світлом з різних кінців приносить зручність.
 2. Офісні простори: у кабінеті, де можна створити різні світлові сценарії для роботи чи відпочинку.
 3. Громадські місця: у ресторанах, де можна адаптувати освітлення під різні ситуації, від романтичної вечері до веселого вечора.

Схема підключення прохідного двоклавішного вимикача надає зручний спосіб керування освітленням у різних частинах приміщення. Встановлення даного вимикача не тільки забезпечує функціональність, але й додає стиль з комфортом у вашу оселю або офіс. Дотримуючись цієї інструкції, ви зможете успішно підключити двоклавішний прохідний вимикач.

Написати відгук

Якщо Вас зацікавила стаття, Вам буде цікаво довідатися про ці товари: