Схема підключення майстер вимикача

Майстер вимикач схема підключення

Для реалізації цієї схеми знадобиться таке обладнання:

  • Контактор (магнітний пускач).
  • Одноклавішний вимикач.

Схема підключення майстер вимикача до контактора для відключення групи електроприладів. Використання цієї схеми може значно покращити керування електроенергією у вашому будинку.

Майстер вимикач підключається до керуючих контактів контактора. Через силові контакти контактора підключається навантаження на групи освітлення та розеткові групи, утворюючи таким чином централізоване керування. При його натисканні відбувається відключення електроенергії у вибраних зонах, надаючи повний контроль над електроустаткуванням.

Схема підключення майстер вимикача через контактор

Схема підключення майстер вимикача

Схема підключення майстер вимикача для відключення кількох груп електричних пристроїв, забезпечуючи комфорт та енергозбереження у вашому будинку.

Майстер вимикач підключається до освітлювальних груп та розеток, утворюючи централізоване керування. При його натисканні відбувається відключення електроенергії у вибраних зонах.

Майстер вимикач: що це, роль у схемі підключення?

Майстер вимикач – це вимикач, який здійснює централізоване керування освітленням та розеточними групами. Використовується для автоматизації керування подачі електроживлення у випадках, коли людина залишає житлове приміщення і щоб не заходити в кожну кімнату та вимикати світло та електроприлади, використовується майстер вимикач який встановлюється в коридорі при виході з приміщення та одним натисканням відключає всі джерела світла, а також не пріоритетні розеткові групи. А коли людина повертається додому, то одним натисканням на клавішу майстер вимикача включає все назад.

Практичний посібник з підбору контактора

Положення контактів у контакторі NO або NC?

Схема підключення майстер вимикача підбір контактора

Розуміння положення контактів NO та NC:

  • NO (Normally Open): коли контактор перебуває у спокої, контакти NO розімкнені. При активації контактора вони замикаються, встановлюючи електричний зв'язок.
  • NC (Normally Closed): навпаки, контакти NC замкнуті у стані спокою. При активації контактора вони розімкнуться, перериваючи електричний зв'язок.

Для безпечнішого використання краще ставити контактори з нормально відкритими контактами (NO) це безпечніше тим що, коли ви йдете з дому і натискаєте на майстер-вимикач він перериває подачу напруги на котушку контактора і контактор розмикає контакти. В результаті контактор не під навантаженням і всі непріоритетні навантаження вимкнені.

Коли контактор з положенням контактів нормально замкнуті (NC) у такому випадку, коли ви йдете з дому і вимикаєте через майстер вимикач, тоді майстер вимикач подає напругу на котушку керування контактора, той у свою чергу розмикає контакти та відключає навантаження, але котушка залишається під напругою, це може призвести до того, що під час вашої відсутності котушка контактора може згоріти або замкнути, що може викликати загоряння і оскільки вас немає вдома наслідки можуть бути сумними.

Номінальний струм контактора

Номінальний струм комутації контактора підбирається виходячи з підсумовування потужності всіх електроприладів, що підключаються + потрібно враховувати запас потужності в розмірі одного номіналу, для того щоб контактор не працював на межі, а з запасом. А також для його захисту у випадках перевантажень, оскільки, якщо автоматичний вимикач перед контактором стоїть такого ж намінала, а у автомата є захист від теплового навантаження, внаслідок якого автомат може якийсь час витримувати селективність і не відключатися, навіть якщо струм перевищує номінал автомата, але в контакторі теплового захисту немає і у випадку коли автомат витримуватиме селективність більше свого намінала контактор вийде з ладу, для уникнення цього контактор потрібно брати на один номінал більше автомата, який захищає цю лінію.

Підбір вимикача та вибір місця розміщення

Підбір вимикача та вибір місця розміщення

Вимикач для цієї схеми потрібен звичайний одноклавішний з фіксацією, такі вимикачі є у кожного виробника. Вимикач керуватиме котушкою керування контактора і навантаження через нього буде не велике.

Розміщення майстер-вимикача

Розміщення майстер-вимикача

Майстер-вимикач необхідно розміщувати в коридорі, щоб при виході з дому було зручно користуватися ним. Не рекомендується його встановлювати на стандартному місці як звичайні вимикачі, так як виникне плутанина і помилково гості будинку натискатимуть на нього знеструмлюючи весь будинок, тому краще розмістити його на висоті або в непомітному місці, щоб уникнути випадкових вимкнень. Також додатково є моделі вимикачів, які закриваються додатковою кришкою для уникнення випадкових включень.

Схема підключення майстер вимикача: переваги реалізації

  1. Зручність при виході з дому: натискання на майстер-вимикач при виході з дому дозволяє вимкнути світло у всіх приміщеннях одним рухом, заощаджуючи ваш час та сили.
  2. Економія енергії: відключення розеткових груп, які не є критичними у вашій відсутності, допомагає знизити енергоспоживання і, відповідно, ваш рахунок за електроенергію.
  3. Пріоритетні вузли: майстер-вимикач зберігає роботу критично важливих вузлів, таких як охоронна система, холодильник та інші, що забезпечує безпеку та збереження ваших пріоритетів.
Де ефективно застосовувати схему підключення майстер-вимикача?
  • Домашній простір: у приватних будинках та квартирах майстер-вимикач забезпечує зручність при виході з дому та поверненні, роблячи керування електроустановкою більш інтуїтивним.
  • Офісні приміщення: в офісах, де енергозбереження та безпека відіграють важливу роль, майстер-вимикач стає незамінним аксесуаром.
  • Комерційні об'єкти: в магазинах, ресторанах та інших комерційних об'єктах майстер вимикач забезпечує більш ефективне керування світлом та енергоспоживанням.

Схема підключення майстер вимикача – це не просто технічна деталь, а ключ до створення інтелектуальної системи освітлення. Розуміння її принципів дозволяє максимально ефективно використовувати керування світлом у вашому будинку, створюючи комфорт і економію енергії в кожній зоні.

Написати відгук

Якщо Вас зацікавила стаття, Вам буде цікаво довідатися про ці товари: