Що таке розумна розетка?

Розумна розетка смарт розетка

Людина завжди прагнула до організації безпеки та комфорту у своєму будинку. Тому, не запам'ятавши, чи вимкнув він праску, нерідко повертається, щоб перевірити. З урахуванням стрімкого розвитку сучасних технологій та регулярної появи свіжих ідей і рішень в області електроніки, про такі незручні ситуації можна забути. Як? Просто обзавестися «розумними» розетками, які за дві секунди відключать або включать всі прилади в будинку та зроблять це згідно виставленого раніше таймера або в режимі реального часу.

Такий вибір допоможе і убезпечити будинок, і зробити його більш комфортним.

Що робить розумна розетка?

Що роблять розумні розетки

«Розумна» розетка це пристрій, використовуючи який можна у будь-який час контролювати рівень споживання електроенергії або вмикати / вимикати пристрої.

За допомогою «розумної» розетки можна задавати годинник, аж до хвилини, коли необхідно запустити, наприклад, чайник або зупинити живлення приладу від мережі. Всі ці маніпуляції можливо запрограмувати прямо зі свого телефону або планшета. А ще, для максимальної зручності - ви можете налаштовувати проміжки у роботі розетки.

Керувати такою розеткою максимально просто. Досить мати під рукою смартфон, завантажити спеціальний додаток в Google Play або App Store і розібратися, які функції у ньому доступні. Як правило такі програми розробляють по системі «Розумний дім» в цілому.

Функціонал «розумної» розетки

Купуючи такий гаджет, ви свідомо повинні бути інформовані які функції він виконує. Деякі моделі мають обмежений функціонал, а є й такі, у які виробник додав усе, що міг. Тому, з'ясуйте заздалегідь який функціонал розетки підходить для реалізації ваших цілей. Серед універсальних і доступних майже у всіх моделях розеток функцій можна виділити такі основні:

  • Контроль за роботою електричних приладів, дистанційне керування ними.
  • Можливість контролювати та регулювати температуру в будинку. Вбудований у розетку датчик попереджає про підвищену температуру і дозволяє підвищити пожежну безпеку приміщення.
  • Доступний моніторинг даних про фактичне споживання електроенергії підключеними через таку розетку приладами.
  • Можливість задати час включення / відключення від мережі приладів. Це ідеальна функція для тих, хто вийшов з дому та не пам'ятає чи вимкнув прилад з розетки. Якщо потрібно погасити світло дитині перед сном, вимкнути телевізор, якщо ви любите під нього засипати.
  • Віддалене перезавантаження приладів.

Типи монтажу розумної розетки

Тип монтажу розумної розетки

Плюси та мінуси «розумної» розетки

Серед усіх переваг, якими володіють розумні розетки можна виділити два важливих - можливість контролювати споживання електрики приладами та керувати розеткою на віддаленій основі через мережу.

Мінуси «розумної» розетки виглядають так:

  • З мінусів можна віднести ціну «розумної» розетки вона як правило значно відрізняється від ціни звичайної розетки.

Оскільки збої у роботі Інтернету в основному залежать від провайдера, то у самої розетки, як такої, істотних мінусів немає.

Як потрібно використовувати «розумну» розетку?

Виробники під свої продукти розробляють чіткі інструкції для користувача. Хоча більшою мірою вони універсальні та істотних відмінностей не мають.

Найголовніші відмінності між моделями та брендами розеток складаються у додаткових функціях і якості деталей корпусу. Але, не потрібно хвилюватися, що розетка більш демократичного бренду виявиться неякісною, адже всі вони виготовлені з міцного та температуростійкого пластика.

Як налаштувати розетку?

Для того, щоб налаштувати роботу «розумної» розетки, першим кроком стане установка стартового набору (розетка + шлюз) відповідної програми на гаджет з магазинів Google Play або App Store. Інструкція по завантаженню нанесена на коробку з пристроєм або знаходиться у внутрішньому вкладиші. Для зручності скачування програми багато брендів наносять на коробку QR-код, який потрібно відсканувати та відразу перейти на сторінку завантаження.

Щоб розетка запрацювала, потрібно забезпечити стабільний Інтернет та безперебійний wi-fi, а також справність роутера.

Після установки програми, його необхідно відкрити та вивчити всі функції пристрою. Для з'єднання розетки з гаджетом і бездротовою мережею її потрібно вибрати зі списку. Після таких маніпуляцій «розумна» вона ж смарт розетка готова до роботи і до неї можна підключати пристрої. Підключаючи прилади, можна відразу виставити індивідуальні налаштування, поставити таймер. Якщо у вас щось не виходить або розетка не так працює, її завжди можна скинути до заводських налаштувань і ще раз підключитися до мережі.

Для того, щоб відстежувати роботу розетки та дізнатися увімкнена розетка або вимкнена можна орієнтуватися на світловий індикатор на корпусі.

Якщо після прочитаного у Вас все ще виникає питання - Розумна розетка що це таке і де придбати цей пристрій? Поспішаємо Вас потішити, щоб отримати консультацію та дізнатися відповіді на усі Ваші питання достатньо зателефонувати за номерами на сайті і наші менеджери із задоволенням нададуть всю інформацію.

Написати відгук

Якщо Вас зацікавила стаття, Вам буде цікаво довідатися про ці товари: