Що таке розетка?

Електрична розетка — це пристрій для передачі електроенергії від мережі безпосередньо до приладу в максимально безпечний спосіб. Складається розетка з пластикового корпусу, контактних роз'ємів і гнізда для вилки.

Розетка, безумовно, є тим електричним пристроєм, який підлягає щоденної експлуатації. Без неї не буде працювати жоден електричний прилад, неможливо буде заряджати портативні пристрої.

З чого складаються механізми електричної розетки?

Складові розетки бувають внутрішніми і зовнішніми.

Внутрішні блоки розетки виконані з кераміки або пластику. Кераміка - стійкий до високих температур матеріал, що відводить тепло. Пластиковий механізм більш практичний, не займається, але при надмірному нагріванні може плавитися. У керамічної конструкції є один мінус - вона швидко ламається.

Відносно роз'ємів для передачі електроенергії від мережі, то вони бувають бронзовими і латунними.

Види електричних розеток

Видів розеток існують дуже багато. Класифікувати їх можна за такими основними характеристиками, як тип роз'єму і наявність додаткових елементів.

Накладні розетки

Накладна розетка фото

Монтуються на відкритій електричній проводці (дроти розташовані на стелі або стіні). Закріпити їх можна за допомогою саморізів і завести клеми в бічний отвір. Їх перевага - швидкий монтаж, не потрібно під них готувати робочий простір.

Вбудовані розетки

Вбудована розетка фото

Підходять для прихованої електропроводки. Спосіб монтажу - «утоплення» у стіну. Перед їх установкою в стіні необхідно зробити спеціальні монтажні коробки.

Розетка з виштовхувачем

Розетка з виштовхувачем вилки

Оснащена кнопкою, натиснувши на яку, вилка без прикладання зусиль виймається з розетки. Дуже корисна функція, коли прилади часто вставляються і виймаються.

Розетка з таймером

Що таке розетка з таймером фото

Гарна функція для людей, які постійно поспішають і забувають вийняти прилад з розетки. За допомогою таймера можна задати час включення і виключення розетки.

Також, розетки можна класифікувати і за кількістю роз'ємів в корпусі. Виходячи з цього параметра розетки бувають одинарні, подвійні і потрійні.

Розетка із заземленням

Як дізнатися чи є заземлення в розетці

Зазвичай встановлюються в місцях, які суворо вимагають заземлення. Це можуть бути кухня, місце під комп'ютер, телевізор. Така розетка буде абсолютно доречна для монтажу в таких випадках:

  • При установці потужних нагрівальних пристроїв - бойлерів, рушникосушок.
  • При установці приладів що контактують з водою, наприклад, пральній машинці. Відомо, що вода добре проводить струм, тому заземлення в розетках, в які підключається машинка, є обов'язковим.
  • Для підключення пристроїв, функції яких можливі тільки із застосуванням мікросхем. Цими пристроями можуть бути комп'ютери і мультиварки.
Особливості електричних розеток

Як вибрати розетки можна ознайомитися в нашій статті тут...

Значущою характеристикою розеток виступає вологозахист. Там, де практично відсутня волога дозволяється ставити розетки з відкритими роз'ємами. У приміщеннях з підвищеною вологістю або високим ризиком її появи обов'язково монтуються розетки зі спеціальним захистом. Ці приміщення - ванна, кухня, гараж і т.д..

У таких типах розеток захист від проникнення води і вологи може бути по різному організована. Деякі розетки оснащені шторками, які розходяться при контакті з вилкою. Також є розетки з кришками і клапанами.

З огляду на той факт, що в усьому світі використовуються різні типи контактних роз'ємів і самих видів розеток з'явилася велика кількість. Тому, при виборі розетки необхідно керуватися стандартами конструкції, затвердженими в конкретній країні. Неправильний вибір розетки може спричинити за собою ряд неприємних наслідків: загоряння корпусу, швидкий знос, який приведе роз'єми в непридатність.

Написати відгук

Якщо Вас зацікавила стаття, Вам буде цікаво довідатися про ці товари: