Що таке прохідний вимикач?

Прохідний вимикач – це електричний пристрій, призначений для керування одним джерелом освітлення або електроприладом із різних зон приміщення. Це невід'ємний елемент в електричній мережі, що забезпечує зручність та ефективне використання освітлення.

Класична схема підключення двох 1 кл. прохідних вимикачів для керування сходовим освітленням:

Схема підключення двох одноклавішних прохідних вимикачів

Які бувають прохідні вимикачі?

Прохідні вимикачі відрізняються за типом установки, конструкції та кількістю клавіш:

1. За типом установки: накладні та врізні:

Накладні та врізні прохідні вимикачі

 • Накладні прохідні вимикачі: монтаж проводиться поверх поверхні стіни. Їх зручно встановлювати у випадках, коли важко провести врізні роботи.
 • Врізні прохідні вимикачі: встановлюються безпосередньо в стіну, у спеціальні настановні коробки, що створює більш естетичний та компактний зовнішній вигляд.

2. За конструкцією: електронні, механічні, з підсвічуванням:

Прохідні вимикачі: електронні, механічні, з підсвічуванням

 • Електронні прохідні вимикачі: такі вимикачі часто мають сенсорне керування і здійснюють перемикання за допомогою вбудованого реле.
 • Механічні прохідні вимикачі: використовують фізичну механіку для керування світлом. Зазвичай представлені перемикачами або кнопками.
 • З підсвічуванням для зручності використання у темний час доби.

3. За кількістю клавіш: одноклавішні, двоклавішні, триклавішні:

Прохідні вимикачі: одноклавішні, двоклавішні, триклавішні

 1. Одноклавішні прохідні вимикачі: керування освітленням за допомогою однієї клавіші.
 2. Двоклавішні прохідні вимикачі: мають дві клавіші для незалежного керування двома джерелами світла.
 3. Триклавішні прохідні вимикачі: мають три клавіші для незалежного керування трьома джерелами світла.

Для чого потрібні прохідні вимикачі?

 • Керування освітленням: прохідні вимикачі забезпечують можливість увімкнення та вимкнення світла при проході через приміщення, що економить електроенергію.
 • Комфорт та зручність: дозволяють ефективно організувати освітлення у різних зонах, забезпечуючи комфорт та зручність для користувачів.
 • Енергозбереження: завдяки можливості вимикання світла в непотрібних зонах, прохідні вимикачі сприяють зниженню енергоспоживання.
Як вибрати прохідний вимикач?
 1. Визначте тип установки: виберіть між накладним та врізним варіантами залежно від стилю приміщення та зручності монтажу.
 2. Виберіть конструкцію: вирішіть, чи підходить вам механічний або електронний варіант залежно від ваших потреб та бюджету.
 3. Врахуйте кількість клавіш: визначте, скільки клавіш вам потрібно для керування освітленням у різних частинах приміщення.

Вибір прохідного вимикача – це важливий крок до створення функціональної та енергоефективної системи освітлення у вашому будинку чи офісі. Дотримуючись наших порад, ви зможете вибрати оптимальний варіант, що відповідає вашим потребам і уподобанням.

Написати відгук

Якщо Вас зацікавила стаття, Вам буде цікаво довідатися про ці товари: