Прохідний вимикач схема підключення на 4 точки

Для керування одним джерелом світла з чотирьох місць використовується схема з двома прохідними вимикачами, які ставляться на початку і в кінці ланцюга, і між ними два вимикачі перехресних. Така схема надає унікальну можливість ефективного керування освітленням у різних точках приміщення. Розглянемо схему підключення прохідної системи вимикачів із чотирьох місць, надаючи докладні інструкції для успішної установки та максимального комфорту.

Схема підключення прохідного вимикача із чотирьох місць

Схема прохідного вимикача із чотирьох місць

Схема прохідного вимикача з чотирьох місць для керування одним джерелом світла:

 • 1 кл. прохідний
 • + 1 кл. перехресний
 • + 1 кл. перехресний
 • + 1 кл. прохідний

Прохідний вимикач 4 точки: ключові компоненти

Перед тим, як приступити до встановлення, важливо ознайомитися з основними компонентами системи:

 1. Чотири перемикачі: два вимикачі одноклавішних прохідних та два вимикачі одноклавішних перехресних, кожен з яких розміщується в різних ділянках приміщення.
 2. Провід та з'єднувачі: використовуються для зв'язку перемикачів між собою та підключення до освітлювальних приладів. До прохідних вимикачів підводяться трижильні кабелі, а до перехресних підводяться чотирижильні кабелі або по два двожильних.
 3. Корпус: захищає внутрішні компоненти та забезпечує безпеку в експлуатації.

Схема підключення прохідного вимикача з чотирьох місць: покрокова установка

 1. Підготовка до встановлення: переконайтеся, що електроживлення відключено перед початком робіт, щоб забезпечити безпеку встановлення.
 2. Визначення проводів: використовуючи мультиметр або індикатор, визначте фазний провід, а також промаркуйте інші проводи, що проходять через ланцюг. Як визначити фазу, нуль та заземлення?
 3. Підключення до прохідного вимикача: прохідний вимикач оснащений трьома контактами: одним входом та двома виходами. Контакти промарковані піктограмами у вигляді стрілок або цифровим позначенням. При підключенні проводів важливо дотримуватись полярності для коректної роботи перемикача.
 4. Підключення проводів до прохідного вимикача

 5. Підключення до перехресного вимикача: перехресний вимикач оснащений чотирма контактами: двома входами та двома виходами. Контакти позначені піктограмами на тильній стороні механізму, при підключенні проводу важливо дотримуватись полярності для коректної роботи.
 6. Підключення проводів до перехресного вимикача

 7. Закріплення в корпусі: дбайливо покладіть провода в інсталяційну коробку і зафіксуйте вимикач, потім закріпіть його, переконавшись у надійності з'єднань.
Прохідний вимикач з чотирьох місць: поради щодо встановлення
 1. Маркування проводів: позначте провода, щоб уникнути плутанини при підключенні.
 2. Перевірка полярності: гарантуйте правильне підключення фази, щоб уникнути неправильної роботи вимикачів.
 3. Тестування працездатності: після завершення встановлення ретельно перевірте працездатність кожного перемикача, щоб переконатися у коректній роботі освітлення з усіх чотирьох місць.

Схема підключення прохідних вимикачів з перехресними для керування з чотирьох місць відкриває перед вами можливість створити унікальну систему освітлення з максимальним комфортом. Дотримуючись наших рекомендацій та інструкцій, ви зможете легко та успішно встановити вимикачі, надаючи контроль над світлом у кожному куточку вашого будинку чи офісу.

Написати відгук

Якщо Вас зацікавила стаття, Вам буде цікаво довідатися про ці товари: