Прохідний вимикач схема підключення на 3 місця

Прохідні вимикачі з трьох точок реалізуються у зв'язці за допомогою перехресного вимикача. Така схема надає ефективне рішення для керування освітленням у різних зонах приміщення.

Схема підключення двох одноклавішних прохідних та одного одноклавішного перехресного вимикача для керування освітленням з трьох місць, а також схема двох двоклавішних прохідних та двоклавішного перехресного для керування двома джерелами світла незалежно з трьох місць.

Схема підключення прохідного вимикача із трьох місць

Схема підключення прохідного вимикача із трьох місць

Схема прохідного вимикача з трьох точок для керування одним джерелом світла.

 • Одноклавішний прохідний
 • + Одноклавішний перехресний
 • + Одноклавішний прохідний

Схема прохідного двоклавішного вимикача із трьох місць

Схема прохідного двоклавішного вимикача із трьох місць

Схема підключення для керування двома групами освітлення з трьох місць, зв'язка:

 • Двоклавішний прохідний
 • + Двоклавішний перехресний
 • + Двоклавішний прохідний

Прохідний вимикач 3 точки: основні компоненти

Перед тим як розпочати установку, важливо розуміти ключові компоненти системи, в даній схемі з двома прохідними вимикачами встановлюватиметься перехресний вимикач:

 1. Три перемикачі: кожен з них встановлюється в різних точках приміщення, забезпечуючи потрійне керування освітленням, на початку і в кінці ланцюга встановлюються прохідні вимикачі а між ними перехресний (прохідний + перехресний + прохідний).
 2. Провід та з'єднувачі: використовуються для з'єднання між вимикачами та освітлювальними приладами.
 3. Корпус: забезпечує захист внутрішніх компонентів та гарантує безпеку використання.
Схема підключення прохідного вимикача із трьох місць: покрокова установка
 1. Підготовка до встановлення: перед початком переконайтеся, що електроживлення вимкнено для безпеки проведення робіт.
 2. Визначення проводів: за допомогою мультиметра індикатора визначте фазний провід. Як визначити фазу, нуль та заземлення?
 3. Підключення кабелю до прохідного вимикача одноклавішного та двоклавішного: прохідний вимикач на тильній стороні механізму має позначені піктограмами найчастіше стрілочок або цифровим позначенням клем контактів. Підключаючи фазу необхідно суворо дотримуватись полярності згідно схематичним позначенням на тильній стороні перемикача.
 4. Підключення проводу до прохідного вимикача

 5. Підключення кабелю до перехресного вимикача одноклавішного та двоклавішного: перехресний перемикач має чотири контакти на кожній клавіші. Два з яких приходять від одного прохідного вимикача і два контакти, що йдуть до іншого прохідного вимикача, при підключенні проводів потрібно дотриматися правильної полярності згідно зі схемою позначення на тильній стороні вимикача.
 6. Підключення кабелю до перехресного вимикача

 7. Закріплення в корпусі: акуратно покладіть провода в інсталяційну коробку, потім закріпіть вимикачі в коробці за допомогою розсувних лапок або кріплення до самої коробки на два гвинти.
Прохідний вимикач з трьох місць: поради щодо встановлення
 • Тщательная маркировка проводов: убедитесь, что провода тщательно помечены для избежания путаницы при подключении.
 • Соблюдение полярности: гарантируйте правильное подключение фазы для предотвращения неправильной работы выключателей.
 • Тестирование работоспособности: после завершения установки тщательно проверьте каждый переключатель, чтобы удостовериться в правильности подключения и корректной работы освещения.

Схема подключения проходного выключателя с трех мест предоставляет возможность эффективного управления освещением в разных точках помещения. Следуя нашим инструкциям и советам, вы сможете легко и успешно установить проходные и перекрестные выключатели, обеспечивая комфорт и функциональность в вашем доме или офисе.

Написати відгук

Якщо Вас зацікавила стаття, Вам буде цікаво довідатися про ці товари: