Схема підключення прохідного вимикача

Прохідний вимикач схема

Схема підключення прохідного вимикача надає зручне та ефективне керування освітленням у приміщеннях з кількома точками керування. Прохідний вимикач є важливим елементом електричної схеми, що дозволяє керувати освітленням із кількох місць.

Прохідні вимикачі схема

Вимикач прохідної схема

Дана схема підключення прохідних вимикачів передбачає керування одним джерелом світла з двох місць.

 • Провід живлення заводиться у водну клему прохідного вимикача, така клема позначена буквою «L» або стрілочкою «↓» вказує усередину механізму.
 • Позначення підключення прохідного вимикача

 • Потім на вихідні клеми прохідного вимикача позначеними цифрами «1» «2», або стрілками вказують вихід з механізму «↓» «↓» - підключити дві жили кабелю, що з'єднують з другим прохідним вимикачем.
 • Нарешті, у другій прохідний вимикач завести дві жили з першого прохідного вимикача клеми позначені цифрами «1» «2», або «↓» «↓» і з клеми «L», або стрілочкою що вказує усередину механізму «↓» підключити провід, що відходить до світильника.

Подвійний прохідний вимикач схема

Схема підключення подвійного прохідного вимикача - це рішення, яке дозволяє керувати світлом з різних місць, забезпечуючи гнучкість та ефективність.

Подвійний прохідний вимикач схема

 • Перший вимикач встановлюється на одному кінці приміщення, а другий вимикач – на іншому кінці приміщення.
 • Кожна клавіша одного вимикача з'єднуються з кількома клавішами іншого.
 • Схема підключення проводу аналогічна як і з одноклавішними прохідними вимикачами. Вступні клеми перемикачів заживлюються фазою, що приходить і йде, а також дві пари клем на кожному вимикачі з'єднуються з парою клем іншого вимикача.
 • Проводи підключаються відповідно до маркування на вимикачах..

Перехресний вимикач у схемі з прохідними

Схема підключення перехресного вимикача замість прохідного. Для реалізації керування одним джерелом світла з трьох і більше місць знадобиться проміжний вимикач (перехресний, хрестовий), так як прохідні вимикачі дозволяють здійснювати керування тільки з двох місць, хрестовий вимикач дозволяє збільшити кількість місць керування одним джерелом світла на необмежену кількість, головне, щоб на початку і в кінці ланцюга стояли прохідні вимикачі, а між ними можна ставити скільки завгодно перехресних вимикачів.

Перехресний вимикач замість прохідного схема підключення

 • Потрібно три вимикачі (2 вимикачі прохідних + 1 вимикач хрестовий).
 • Вимикачі розміщуються у трьох різних місцях приміщення, наприклад, спочатку, у середині, і наприкінці коридору.
 • Хрестовий вимикач обов'язково підключається між двома прохідними.
 • Провід з'єднується відповідно до вказівки маркування на тильній стороні механізму перемикача.

Схема із прохідним вимикачем на сходах

Схема з прохідними вимикачами на сходах може значно покращити безпеку та зручність використання сходів. Правильне підключення цієї системи забезпечує комфорт та економію енергії, роблячи ваші сходи більш функціональними та безпечними.

Сходовий вимикач схема підключення

Принцип роботи прохідного вимикача заснований на використанні перемикаючого контакту, за рахунок з'єднаних між собою прохідних вимикачів двома лініями електричних проводів, ці два прохідні вимикачі стають залежними один від одного. Таким чином, можна керувати одним джерелом світла з двох місць. Прохідний вимикач забезпечує зручність та ефективність у використанні освітлення у різних частинах будинку чи офісу.

Для правильного підключення прохідного вимикача необхідно дотримуватись певних схем, які дозволяють забезпечити його роботу. Нижче наведено кілька прикладів найпоширеніших схем підключення прохідного вимикача.

Що таке прохідний вимикач?

Одноклавішний прохідний вимикач

Прохідний вимикач являє собою спеціальний тип вимикача, який використовується для керування освітленням з кількох місць. Він дозволяє одночасно вмикати та вимикати світло з різних точок приміщення. Прохідні вимикачі зазвичай встановлюються в коридорах, сходових клітках або великих кімнатах, де потрібна можливість керування освітленням з кількох позицій.

Прохідний вимикач – це пристрій, який дозволяє керувати освітленням із різних місць у приміщенні. У цій статті ми розглянемо, що є прохідним вимикачем, як він функціонує, і які існують схеми його підключення.

Прохідний вимикач є зручним та ефективним рішенням для керування освітленням з кількох місць. Він дозволяє легко вмикати та вимикати світло в різних частинах приміщення, забезпечуючи комфорт та зручність. При виборі та підключенні прохідного вимикача важливо дотримуватися інструкцій виробника та дотримуватись правил безпеки.

Написати відгук

Якщо Вас зацікавила стаття, Вам буде цікаво довідатися про ці товари: