Правила вибору розподільних щитів

Як вибрати розподільні щити

Як вибрати розподільні щити

Розподільні щити відіграють важливу роль в електричній системі, забезпечуючи безпеку та ефективність розподілу електроенергії. При виборі відповідного розподільчого щита необхідно врахувати кілька ключових факторів. В цій статті ми розглянемо основні критерії вибору та складемо список з порадами щодо вибору розподільчих щитів.

Правила вибору електричних розподільних щитів

Вибір розподільних щитів є ключовим моментом при проектуванні електричної системи. Вони відіграють важливу роль у забезпеченні безпеки та ефективності розподілу електричної енергії. Ось нумерований список з порадами щодо вибору розподільчих щитів:

 1. Визначте вимоги: Перш ніж розпочати вибір розподільного щита, визначте вимоги вашої електричної системи. Врахуйте кількість електричних ланцюгів, які мають бути розподілені, а також кількість автоматики яка захищатиме електричні лінії та їх номінальний струм. Також врахуйте майбутні потреби у розширенні системи щоб у майбутньому можна було поставити додаткове обладнання.
 2. Розміри та монтаж: Виберіть розподільний щит, який відповідає доступному простору та вимогам монтажу. Врахуйте розміри щита та його компонентів, щоб переконатися, що він легко поміщається у задане місце. Також зверніть увагу на наявність необхідних комплектуючих у щиті у вигляді додаткових кріплень, частин у випадках, якщо монтаж передбачається в гіпсокартон, на стовп, на підлогу.
 3. Захист та безпека: Розподільний щит повинен забезпечувати надійний захист від займання у разі аварійних ситуацій. Також врахуйте вимоги до захисту від вологи, пилу та інших зовнішніх впливів у вашому конкретному випадку.
 4. Матеріал та конструкція: Виберіть розподільний щит, виготовлений із якісного матеріалу, такого як негорючий пластик чи метал. Враховуйте вимоги до міцності, стійкості до корозії та довговічності. Також зверніть увагу на конструкцію щита, наявність дверцят, прозорої, прозоро-затемненої, глухої. В залежності від розташування щита, а також доступу до нього підбирається необхідний тип дверей.
 5. Сертифікація та відповідність стандартам: При виборі розподільного щита звертайте увагу на його сертифікацію та відповідність до місцевих стандартів безпеки. Дізнайтесь про наявність відповідних сертифікатів та підтверджуючих документів у виробника.
 6. Гнучкість та можливості розширення: Розгляньте гнучкість та можливості розширення обраного розподільного щита. Дізнайтеся про можливість додавання або заміни модулів, щоб легко адаптувати щит до майбутніх змін в електричній системі.
 7. Маркування та організація: Розмітка та організація розподільного щита є важливими для обслуговування та безпеки. Переконайтеся, що щит має маркування ланцюгів, а також наявності в комплектації клем для того, щоб заземлити і занулити дроти.
 8. Бренд та репутація виробника: Вибирайте розподільні щити від надійних та популярних виробників. Компанії з гарною репутацією зазвичай пропонують продукцію високої якості, яка забезпечує надійність і безпеку.
 9. Ціна та бюджет: Врахуйте бюджетні обмеження та порівняйте ціни на доступні розподільні щити. При цьому не забувайте, що якість та надійність мають бути пріоритетом при виборі.
 10. Консультація з професіоналами: Якщо ви не впевнені у своїх знаннях чи досвіді, проконсультуйтеся з електротехнічними фахівцями. Вони допоможуть вам вибрати відповідний розподільчий щит з урахуванням специфічних вимог вашої електричної системи.

Дотримуючись цих порад та критеріїв вибору ви зможете вибрати відповідні розподільні щити, які забезпечать безпеку, ефективність та надійність вашої електричної системи.

Короткий список пунктів під час вибору розподільного щита

 • Визначте вимоги
 • Розміри та монтаж
 • Захист та безпека
 • Матеріал та конструкція
 • Сертифікація та відповідність стандартам
 • Гнучкість та можливості розширення
 • Маркування та організація
 • Бренд та репутація виробника
 • Ціна та бюджет
 • Консультація з професіоналами

Каталог електричних щитів

Написати відгук

Якщо Вас зацікавила стаття, Вам буде цікаво довідатися про ці товари: