Правила вибору Автоматичного вимикача

Як вибрати автоматичні вимикачі

Як вибрати автоматичні вимикачі?

Вибір автоматичних вимикачів є важливим кроком під час планування електроустановки. Вони відіграють ключову роль у забезпеченні безпеки та захисту електричних мереж від перевантажень та коротких замикань. Щоб допомогти вам прийняти правильне рішення, ми підготували список з основних пунктів, на які варто звернути увагу при виборі автоматичного вимикача..

На що звернути увагу під час вибору автоматичного вимикача:

 1. Визначте сумарне навантаження, що підключається: Перш ніж вибрати автоматичний вимикач, визначте максимальне навантаження струму, який протікатиме через автомат. Врахуйте споживану потужність всіх електричних приладів, які будуть підключені на лінії, що захищається автоматом.
 2. Розміри та типи автоматичних вимикачів: Різні типи автоматичних вимикачів призначені для різних навантажень. При виборі автоматичного вимикача враховуйте кількість полюсів у автомата залежно від мережі (1 фазної або 3 фазної), а також обладнання яке через нього підключатиметься автомат може бути 1,2,3,4 полюсним.
 3. Характеристика відключення: Характеристика відключення в побуті використовується двох видів характеристика В і С, дані характеристики відрізняються чутливістю автомата до пускових струмів і підбираються виходячи з того яке обладнання або тип навантаження буде підключатися в мережу, що захищається автоматом.
 4. Номінальний струм: Якщо вибрати автоматичний вимикач, зверніть увагу на його номінальний струм. Номінальний струм повинен відповідати навантаженню, що підключається, і відповідати перерізу дроту, що проходить через автомат.
 5. Максимальний струм короткого замикання: Даний параметр позначає який максимальний струм автомат може витримати та розімкнути мережу, у разі короткого замикання або удару блискавки, у побуті застосовуються на 4,5 кА та 6 кА.
 6. Додаткові функції: Деякі автоматичні вимикачі мають додаткові функції, такі як дистанційне керування або можливість підключення додаткових контактів. Розгляньте наявність та необхідність таких функцій при виборі вимикача.
 7. Сертифікація та відповідність стандартам: При виборі автоматичного вимикача зверніть увагу на його сертифікацію та відповідність стандартам безпеки. Переконайтеся, що вимикач має необхідні сертифікати та відповідає вимогам місцевих електротехнічних стандартів.
 8. Бренд та надійність: Вибирайте автоматичні вимикачі від надійних та відомих виробників. Якість та надійність вимикача істотно впливають на безпеку вашої мережі та електроприладів.
 9. Встановлення та обслуговування: При виборі автоматичного вимикача врахуйте його встановлення та обслуговування. Переконайтеся, що для його підключення передбачено достатньо місця у розподільчому щиті, щоб мінімізувати час та витрати на технічне обслуговування у майбутньому.
 10. Вартість: Не забудьте врахувати вартість автоматичного вимикача під час вибору. Порівняйте ціни різних моделей та брендів, але пам'ятайте, що безпека та надійність мають бути пріоритетом при виборі автоматичного вимикача.
 11. Консультація з професіоналами: Якщо ви не впевнені у своїх знаннях чи досвіді, не соромтеся проконсультуватися з професіоналами в галузі електротехніки. Вони зможуть допомогти вам вибрати правильний автоматичний вимикач, враховуючи всі специфічні вимоги електроустановки.

Пам'ятайте, що вибір правильного автоматичного вимикача є важливим кроком для забезпечення безпеки та надійності електроустановки. Дотримуйтесь цього нумерованого списку з порадами, щоб ухвалити поінформоване рішення при виборі автоматичних вимикачів.

Короткий список пунктів під час вибору Автоматичного вимикача

 • Визначте сумарне навантаження, що підключається
 • Розміри та типи автоматичних вимикачів
 • Характеристика відключення
 • Номінальний струм
 • Максимальний струм короткого замикання
 • Додаткові функції
 • Сертифікація та відповідність стандартам
 • Бренд та надійність
 • Встановлення та обслуговування
 • Вартість
 • Консультація з професіоналами

Каталог автоматичних вимикачів

Написати відгук

Якщо Вас зацікавила стаття, Вам буде цікаво довідатися про ці товари: